середа, 30 березня 2016 р.

Правила безпечної поведінки в Інтернеті



1.        Захистіть свій комп'ютер! Регулярно оновлюйте операційну систему, використовуйте антивірусну програму, використовуйте брандмауер. Створюйте резервні копії важливихфайлів.Будьте обережні, завантажуючи файли з Інтернету.

2.        Завжди запитуйте батьків, педагогів про незнайомі речі в Інтернеті. Вони підкажуть, що безпечно робити, а що – ні.

3.         Перш ніж почати товаришувати з будь-ким в Інтернеті, запитайте у батьків, учителів, як безпечно спілкуватися.

4.        Зберігайте свої паролі в таємниці. Вони повинні бути простими, але такими, що їх складно вгадати. Дата народження не доречна як пароль.

5.        Ніколи не давайте своєї адреси, номера телефону або іншої персональної інформації, включаючи інформацію про те, яку школу ви відвідуєте або де вам подобається гратися чи відпочивати
6.        Не зустрічайтесь без батьків з людьми, з якими познайомились в Інтернеті. В Інтернеті багато людей розповідають про себе неправду, і ви можете потрапити в дуже складну та неприємну ситуацію.

7.         Спілкуючись в Інтернеті, будьте толерантні з іншими. Не пишіть грубих слів. Читати грубощі так само неприємно, як і чути. Ви можете ненавмисно образити людину.

8.        Поважайте чужу власність в он-лайні. Створення незаконних копій творів інших людей: музики, відеоігор, програм — це все одно, що крадіжка товару в магазині

9.        Пам'ятайте: не все, що ви читаєте або бачите в он-лайні, є правдивим. Запитайте в дорослих про те, в чому ви невпевнені.

10.     Якщо в Інтернеті вас хтось засмутив чи образив, обов’язково  розкажіть про це батькам, учителям.

11.    Не цікавтеся сайтами, які несуть розповсюдження агресивної інформації.

12.    Небажані листи від незнайомих людей називаються «спамом». Якщо ви отримали такого листа, не відповідайте на нього. В разі, коли ви дасте на нього відповідь, відправник буде знати, що ви користуєтесь цією поштовою скринькою і буде продовжувати надсилати вам спам. Не відповідайте на спам (небажану електронну пошту).

13.    Якщо вам прийшов лист з невідомої адреси, краще не відкривайте його. Такі листи можуть містити віруси.

14.     Якщо вам надходять листи з неприємним, ображаючим змістом, якщо хтось поводить себе по відношенню до вас негідним чином, повідомте про це дорослих.

15.     Небажано розміщувати персональну інформацію в Інтернеті. Персональна інформація – це ваше повне ім'я, прізвище, номер мобільного телефону, адреса електронної пошти, домашня адреса, фото з вами, членами вашої родини, друзями. Якщо ви публікуєте фото чи відео в Інтернеті, їх може подивитися кожен. Зважайте на це.

16.     Не відкривайте файли, які надіслали невідомі вам люди. Ви не можете знати, що насправді міститься у цих файлах – там можуть бути віруси або фото, відео з «агресивним» змістом.









Немає коментарів:

Дописати коментар