Тема: Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики.
Повторення основних прийомів роботи із комп’ютерами та даними.
Мета:
ü навчальна:
повторити правила поведінки в комп’ютерному кабінеті, пристрої комп’ютера;
ü розвивальна:
розвивати логічне мислення, пам’ять, словниковий запас учнів;
ü
виховна: виховувати
інтерес до інформатики, повагу до оточуючих, їх думки, самостійність.
Тип
уроку:
повторення вивченого матеріалу, формування вмінь і навичок.
Обладнання
та наочність:
дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Хід уроку
І.
Організаційний етап
·
Перевірка присутніх.
ІІ.
Мотивацій навчальної діяльності
Бесіда
Робота
з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте, завдяки комп’ютерам ви
відкриваєте для себе не тільки нові ігри, розваги, але й вікно у величезний
світ Інтернету, у світ створення комп’ютерних зображень, текстів, різноманітних
математичних обчислень. Також ви повинні розуміти, що комп’ютер – це не тільки
цікава гра, а й необхідний інструмент працівника багатьох професій: наприклад,
секретаря, діловода, бібліотекаря, видавця, модельєра, лікаря, продавця,
дизайнера тощо. У наш час майже кожна професія потребує володіння комп’ютером.
ІІІ.
Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу
1. Повторення правил техніки безпеки
Гра «так чи ні»
·
До комп’ютерного кабінету не можна
приносити їжу, напої.
·
Можна розпочинати роботу за комп’ютером
у будь-яку хвилину без дозволу вчителя.
·
Можна доторкнутися до розеток, кабелю та
вмикачів.
·
Можна бігати та бавитися в кабінеті.
·
Руки мають бути брудними та вологими.
·
Відстань до екрана монітора має бути 50
см.
·
Щоб запустити програму, треба двічі
клацнути лівою кнопкою миші, підвівши вказівник до ярлика.
·
Програми запускаються самі по собі
2.
Сфери застосування комп’ютерів
Наше життя вже неможливо уявити без комп’ютерів. Вони допомагають нам
усюди. Комп’ютер стає в пригоді, коли ми робимо покупки, подорожуємо,
відпочиваємо, спілкуємося з друзями. Мікрокомп’ютери вбудовані в сучасні
побутові пристрої, якими ми користуємося щодня.
Люди різних професій застосовують комп’ютери у
своїй роботі. Комп’ютер є надійним помічником у навчанні не лише для школярів і
студентів, а й для всіх, хто хоче отримати нові знання.
3.
Складові комп’ютера
-
Кросворд
Основними складовими персонального комп’ютера є системний блок,
монітор, клавіатура, миша. Також до складу комп’ютера можуть входити й інші
пристрої, які потрібні користувачеві для роботи.
У системному блоці міститься багато різних
пристроїв. Головними з них є: процесор, оперативна пам’ять
4.
Для чого призначені програми
Комп’ютер не може
працювати без програм. Під час завантаження комп’ютера певні програми
перевіряють готовність його пристроїв до роботи, а потім керують роботою
комп’ютера.
ІV. Фізкультхвилинка
V. Формування
практичних вмінь та навичок
Інструктаж з БЖД
Завдання: виконати вправи
1. Пристрої для робот из даними
2. Техніка безпеки у комп’ютерному класі
Вправи для зняття зорового напруження
VІ. Підсумки уроку
«Мікрофон»
Продовжи речення: «Сьогодні на уроці ми пригадали…»
Немає коментарів:
Дописати коментар