неділя, 11 грудня 2016 р.

Практична робота №12 «Настроювання параметрів безпеки в середовищі Windows»


Мета: навчити учнів  налаштовувати безпечну роботу браузера; оволодіти навичками настроювання та використання брандмауера для безпечної роботи в Інтернеті, розвивати  зорову і слухову пам’ять, увагу, логічне мислення, ерудованість, виховувати активність, спостережливість і працелюбність.
Тип: формування практичних вмінь та навичокОбладнання: комп’ютер, інструкція до виконання роботи

Хід уроку

І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.     Назвати загрози, що надходять з Інтернету
2.     Що таке спам?
3.     Що таке брандмауер?
ІІІ. Формування практичних вмінь та навичок


Практична робота №12 «Настроювання параметрів безпеки в середовищі Windows».
Хід роботи
Інструктаж з БЖД
1 Настроювання браузера
Залежно від уподобань користувача та виконуваної ним роботи елементи вікна Internet Explorer можна відображати чи, навпаки, приховувати, залишаючи лише потрібні.Команди, що дають змогу керувати відображенням панелей інструментів, містяться в підменю Вигляд ► Панелі інструментів.
Наявність позначки поряд із командою означає, що елемент інтерфейсу відображатиметься. Щоб приховати або відобразити рядок стану, потрібно вибрати команду Вигляд ► Рядок стану.
Вкладка Загальні вікна властивостей браузераДля настроювання інших параметрів браузера слід вибрати команду Сервіс ► Властивості браузера. Після цього відкриється однойменне діалогове вікно із вкладками.
Розглянемо деякі з них. На вкладці Загальні в області Домашня сторінка можна задати сторінку, що відкриватиметься після запуску браузера. Домашньою можна зробити поточну (відкриту в браузері на цей час), вихідну (із сайту корпорації Майкрософт) чи будь-яку іншу сторінку, ввівши її URL у поле Адреса. До того ж можна зробити так, щоб після запуску відкривалася пуста сторінка.
    За допомогою вкладки Підключення можна створювати нові підключення до Інтернету та настроювати параметри наявних. Записи про кожне підключення відображуються в області Настройка віддаленого доступу й віртуальних приватних мереж.
Якщо доступ до Інтернету здійснюється з локальної мережі, то параметри задають за допомогою кнопки Настройка ЛОМ. На вкладці Програми можна вибирати призначені для роботи в Інтернеті програми: клієнт електронної пошти, редактор HTML-сторінок тощо. На вкладці Додатково встановлюють додаткові параметри безпеки, мультимедіа, друку тощо.
2. Настроювання брандмауера

Перевірити, чи підключено брандмауер можна, виконавши такі дії:- Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Панель керування.- Виберіть Мережа і підключення до Інтернету і Мережні підключення.УВАГА. Якщо категорія Мережа та підключення до Інтернету не відображається, натисніть на посилання, щоб перейти до режиму перегляду за категоріями, у верхньому лівому куті вікна.- У розділі ЛОМ або високошвидкісний Інтернет клацніть значок для підключення, яке потрібно захистити- На панелі завдань, зліва, у розділі Мережні завдання натисніть на посилання Змінити параметри цього підключення (або викличте контекстне меню підключення, яке необхідно захистити і виберіть пункт Властивості)- Перевірте, чи встановлено прапорець Захистити моє підключення до Інтернету на вкладці Додатково у розділі Брандмауер підключення до Інтернету. Якщо це так, брандмауер увімкнуто. Якщо прапорець знято, брандмауер вимкнуто, і ваш комп'ютер є потенційно уразливим для атак з Інтернету.
Контрольні питання
1 Хто такий хакер?
2. Що таке вірус?
3.  Що таке спам?

4. Що таке брандмауер?
5.  Назвіть загрози, що походять з мережі.

  Виконання вправ для зняття зорового напруження
ІV. Підсумок уроку-  аналіз роботи учнів
V. Домашнє завдання:
оформити звіт про роботу

2 коментарі:

  1. Мене зацікавив творчий підхід до викладу теми, з якою, на перший погляд,обізнані всі.Але ця обізнаність надумана.І дуже важливо, що Ви велику увагу надаєте як головному, так і другорядному.Перфект щодо проведення інструктажу з техніки безпеки життєдіяльності! Дуже часто ми про це забуваємо.

    ВідповістиВидалити