Урок 3 ______________
Тема: побудова
графіка функції однієї змінної
Мета:
§
навчальна: сформувати свідомі знання з даної
теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити будувати функції в
середовищі Gran;
§
розвивальна: розвивати
мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
§
виховна: виховувати
інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування
вмінь.
Обладнання
та наочність:
комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Gran
Хід уроку
І.
Організаційний етап
ІІ.
Актуалізація опорних знань
Повторення
раніше вивченого матеріалу
§
Для чого
потрібні математичні процесори?
§
Як в
калькуляторі програми Gran позначити корінь?
§
Як в
калькуляторі програми Gran позначити модуль?
§
Як в
калькуляторі програми Gran піднести число 5 до степеня 8?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні ми
пригадаємо деякі уроки геометрії та будемо вчитись будувати графіки в процесорі
Gran
ІV.Вивчення нового матеріалу
У GRAN1 можна будувати графіки 8-ми основних типів
залежностей між змінними. Одночасно у вікні
можна відобразити до 5 графіків, всі вони автоматично малюються різними
кольорами. Колір ліній кожного об’єкта відобража- ється у вікні Список об’єктів
біля рівняння функції.
Загальний алгоритм побудови графіка залежності між
змінними:
1. Вибрати у вікні Список
об’єктів тип залежності між змінними.
2. Вибрати у меню Об’єкт команду Створити.
3. Увести у поле
діалогового вікна Введення виразу залежності відповідний вираз
і вибрати кнопку ОК.
4. Вибрати у меню Графік команду Побудувати
графік.
Аналізуючи побудований
графік функції можна визначити:
- нулі функції.
- точки екстремумів і екстремуми.
- проміжки зростання і спадання.
- проміжки
знакосталості
- парність, непарність
V. Формування
практичних вмінь та навичок
Інструктаж з БЖД
1. Практичне завдання
Підручник: с.18,
вправа 6,8
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та
порушення зору
VIII.
Підбиття підсумків уроку
ІХ.
Домашнє завдання
Вивчити с.
14-15
Немає коментарів:
Дописати коментар