пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

База даних_11 клас



Урок 14-11 клас
Тема: інтерфейс для введення і відображення даних в БД. Поняття таблиці, поля, запису. Створення в базі даних таблиць. Визначення властивостей полів
MS Access.
1.    Класифікація баз даних
1.    За способом доступу до даних:
-          локальні
-          мережні
2.    За технологією опрацювання даних:
-         централізовані
-          розподільні
3.    За типом даних, що зберігаються:
-         фактографічні
-         документальні
4.    За типом зв’язку між даними:
-Ієрархічна - являє собою сукупність елементів, які розташовані у порядку їх підкорення від загального до часткового і створюють обернене дерево (граф).
-У мережній моделі будь який об'єкт може бути і головним, і підлеглим (у мережній моделі головний об'єкт позначається терміном «власник набору», а підлеглий — терміном «член набору»). Той самий об'єкт може одночасно виконувати і роль власника, і роль члена набору. Це означає, що кожний об'єкт може брати участь у будь-якій кількості взаємозв'язків.
-Основою реляційної БД є таблиця.
У таблицях кожний рядок містить набір значень властивостей одного з об’єктів предметної області. Кожний стовпець таблиці містить набір значень певної властивості об’єктів предметної області.
Така таблиця з набором стовпців, кожний з яких містить значення з певної скінченної множини, задає відношення між множинами. Може складатися з кількох таблиць, пов'язаних між собою.
-         dBASE
-         FoxBase
-         FoxPro
-         Clipper
-         Access
Факти…
      розроблена в 1970р
      автор концепції: Едгар Франк (1923-2003
2.    СУБД
-         програмні засоби для створення, ведення і використання БД
Функції СУБД:
o   пошук інформації в БД
o   виконання нескладних розрахунків
o   виведення звітів на друк
o   редагування БД
Ознайомлення з інтерфейсом та структурою MS Access
 Зовнішній вигляд програми подібний до інших програм пакету Microsoft Office, які ми вивчали раніше. Але є важливі відмінності:
• потрібно спочатку зберегти новостворену базу, а вже потім створювати в ній об'єкти, подальше збереження програма пропонує виконати в разі зміни будь-якого об'єкта бази даних;
• відсутня робоча область, потрібно спочатку створити певний об'єкт;
• панель інструментів може змінюватись, наприклад, залежно від того, з яким об'єктом працювати.
Розширення: *mab
Об'єкти СКБД Access
Таблиця — організація збереження даних у вигляді двовимірного масиву. Вона є основним об'єктом БД. Решта — похідні від таблиці. Структуру двомірної таблиці утворюють стовпці й рядки. Їхніми аналогами в структурі найпростішої бази даних є поля і записи. Якщо записів у таблиці поки що не має її структура утворена тільки набором полів. Змінивши склад полів базової таблиці (або їхньої властивості), ми змінюємо структуру бази даних й відповідно, одержуємо нову базу даних.
Режими роботи:
Режим таблиці, Конструктор, Майстер таблиць.
Режим таблиці видає бланк (форму) абстрактної таблиці. Потім вона може приймати конкретне наповнення і вміст. Робота Майстра таблиць заснована на використанні заготовок таблиць, з яких користувач вибирає поле для своєї нової таблиці. Звичайно, передбачувані заготовки полегшують роботу користувача, але вони не вирішують всіх життєвих випадків. Та й навряд чи будь-яка, навіть хороша, заготовка може повністю задовольнити потреби та запити всіх користувачів.З усіх способів створення таблиць найзручнішим є спосіб (режим), який називають Конструктор. Він особливо зручний на етапі початкового вивчення СУБД Access
Створення таблиць:
-вибрати у вікні БД вкладку Таблицы;
-вибрати «Создание таблицы в режиме конструктора», завантажиться проект для створення таблиці;
-визначити поля, типи даних цих полів, а іноді й деякі додаткові властивості.
Кожен запис кожної таблиці БД повинен мати унікальне ключове поле. Ключове поле містить дані, які ніде в даній таблиці не зустрічаються. Такий ключ називається первинним.
Типи даних
 База даних Microsoft Access працює із наступними типами даних:
Текстовий – тип даних, який використовується для зберігання звичайного неформатованого тексту обмеженого розміру (до 255 символів).
Поле Мемо – спеціальний тип даних для зберігання більших обсягів тексту (до 65535 символів). Фізично текст не зберігається в поле. Він зберігається в іншому місці бази даних, а в полі зберігається покажчик на нього, але для користувача такий поділ не завжди помітний.
Числовий – тип даних для зберігання дійсних чисел ипи даних .
Дата/час – тип даних для зберігання календарних дат і поточного часу.
Грошовий – тип даних для зберігання грошових сум.
Лічильник – спеціальний тип даних для унікальних (не повторюваних у поле) натуральних чисел з автоматичним нарощуванням. Природне використання – для порядкової нумерації записів.
Логічний – тип для зберігання логічних даних (можуть приймати тільки два значення, наприклад, Так чи Ні).
 Поле об’єкта OLE – спеціальний тип даних, призначений для зберігання об’єкта OLE, наприклад, мультимедійних. Реально, звичайно, такі об’єкти в таблиці не зберігаються. Як і у випадку полів Мемо, вони зберігаються в іншому місці внутрішньої структури файлу бази даних, а в таблиці зберігаються тільки покажчики на них (інакше робота з таблицями була б надзвичайно вповільненою).

Гіперпосилання – спеціальне поле для зберігання адрес URL Web - об’єктів Інтернету. При натисканні на посилання автоматично відбувається запуск браузера й відтворення об’єкта в його вікні. 

2 коментарі:

  1. как замечательно расписана методология создания базы данных, огромное спасибо очень помогает в повседневной работе!!!

    ВідповістиВидалити