Мета: сформувати поняття налаштування програми, формувати вміння працювати в
середовищі програмування, створювати та налагоджувати його, змінювати значення
властивостей елементів керування, редагувати код обробників подій, створювати
проект для власного використання, розвивати логічне мислення, пам’ять, виховувати інформаційну культуру
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник,
комп’ютер
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
1.
Що таке процедура?
2. Що таке змінна?
3. Назвати типи змінних
4.
Що таке компілятор?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Необхідно скласти програму для
обчислення значення функції
Як
перевірити правильність виконання проекту?
Які помилки у програмному коді
виявляються на етапі компіляції?
Як можна виявити логічні
помилки?
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.
Тестування – процес
пошуку логічних помилок програми з використанням тестових наборів початкових
даних
Логічна помилка - division by zero (англ. division by zero – ділення на
нуль).
Коментар – це текст, який ігнорується компілятором і включається до
тексту програми з метою полегшення розуміння структури програмного коду.
-
{коментар}
-
//коментар
-
(*коментар*)
Трасування – покрокове виконання програми
Run/Trace Intu або F7
Крок виконання програми – це рядок
програми
V. Формування практичних вмінь та навичок
Практичне завдання
1.Створіть проект для обчислення довжини кола та площі
круга за значенням радіуса, що вводить у поле користувач. Поставте коментарі
для
позначення рядків, у яких відбувається обчислення шуканих
значень.
2.Створіть проект для обчислення кінетичної енергії тіла за значенням маси і
швидкості. Поставте коментарі для
позначення рядків, у яких відбувається обчислення шуканих значень.
Вправи для зняття зорового напруження
VІ. Підсумок уроку
1.
У чому полягає
процес тестування програми?
2. Поясніть, для чого виконується тестування програми.
3. Що таке коментар у програмі? Яким чином можна коментар
включити
до тексту програми?
5.
Поясніть, для чого
в програму включають коментарі.
VI. Домашнє завдання: вивчити п.2.6
Немає коментарів:
Дописати коментар