Мета: формувати вміння: працювати в середовищі програмування ; створювати
проект та налагоджувати його;реалізувати проекти з використанням
розгалуження;редагувати код обробників подій; використовувати середовище
програмування для створення проектів;сворювати проект для власного
використання.Виховувати: уважність;дисциплінованість під час роботи на ПК.
Тип уроку: формування практичних вмінь та навичок
Обладнання: комп’ютер, підручник
Хід уроку
І.
Організаційний момент
ІІ.
Актуалізація опорних знань
Фронтальне
опитування1. Які значення можуть бути результатом виконання команди перевірки умови (обчислення значення логічного виразу)?
2. Як позначається команда перевірки умови в блок-схемі алгоритму?
3. Назвіть характерні особливості розгалуження.
4. Зобразіть блок-схеми повного і неповного розгалуження. Опишіть особливості їх виконання.
5. Поясніть відмінності повного і неповного розгалуження.
6. Наведіть загальний вигляд команд повного і неповного розгалуження в Delphi.
7. Поясніть виконання команд повного і неповного розгалуження в Delphi.
8. Які операції використовують для утворення складених логічних виразів у Delphi?
9. Для чого використовують прапорці та перемикачі?
ІІІ. Формування практичних вмінь та навичок
Практична робота №8
«Складання програм з розгалуженнями».
Хід роботи
Інструктаж з БЖД
1. Відкрити середовище розробки Delphi 7 і створіть новий проект.
2. Розмістіть на формі елементи керування для розв’язування задачі: Відомі довжини
сторін двох прямокутників. Обчислити площі прямокутників і порівняти їх.
Визначити, чи є прямокутники квадратами. З’ясувати, чи вміститься один
прямокутник у середину другого. Повідомити отриманірезультати. У проекті:
1) складіть
обробник події OnClick першої кнопки для обчислення площ
прямокутників і виведення повідомлення про те, у якого прямокутника
площа
більша;
2) складіть обробник події OnClick другої кнопки, виконання якого залежно
від установлених прапорців приведе до визначення того, чи є відповідний
прямокутник квадратом;
3)складіть обробник події OnClick третьої кнопки, виконання якого приведе
до визначення, чи вміститься перший прямокутник усередину другого або другий
прямокутник усередину першого залежно від вибраного перемикача;
3. Виконайте складені процедури і переконайтеся, що результати їхньої роботи
правильні.
4. Створіть у власній папці папку Практична 8 і збережіть у ній проект.
Виконання вправ для зняття зорового напруження
ІV. Підсумок роботи учнів
- аналіз роботи учнів
V. Домашнє
завдання:
оформити звіт про роботу, повторити п. 2.8
Немає коментарів:
Дописати коментар