Мета уроку: навчити учнів створювати запити
на вибірку даних і звіти з використанням Майстра та в режимі Конструктора.
Очікувані
результати: учні повинні знати
призначення запиту і звіту та способи їх створення; учні повинні вміти
розрізняти запити (вибіркові та призначені для додавання, видалення чи оновлення
даних), застосовувати Майстри для створення запитів і звітів; знаходити в базі
дані за визначеними критеріями відбору, створюючи прості вибіркові запити
в автоматизованому режимі.
Обладнання: ПК, підручники,
картки з практичними завданнями.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний
момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.
Для чого
призначені звіти?
2.
Назвіть
основні операції, що виконуються з використанням запитів у базах даних.
3.
Опишіть
призначення основних видів запитів.
4. Наведіть приклади використання запитів на вибірку.
ІІІ. Формування практичних вмінь та навичок
Практична робота №8
«Створення запитів у
базі даних».
Хід роботи
Інструктаж
з БЖД
1.
Запустіть програму для
опрацювання бази даних Ассеss. (1 бал)
2.
Створіть нову базу
даних з іменем файлу — вашим прізвищем. (1 бал)
3.
Створіть структуру бази даних у вигляді таблиці „Склад" і заповніть її 5-ма записами за
зразком: (2 бали)
4.
Впорядкуйте записи
в другому полі за алфавітом. (1 бал)
5.
Замініть у 1-му і
4-му записі значення другого поля на цукерки (1 бал)
6.
Видаліть поле
„Імпорт" в таблиці „Склад" (1 бал)
7.
Створіть стовпцеву
форму для даної таблиці. (1 бал)
8. Створіть в БД з вашим прізвищем ще одну таблицю
„Магазин" з слідуючою структурою: код магазину (ключове поле), дата
отримання, код
товару, кількість отриманого товару, експедитор. Заповнити таблицю 5-ма записами. (1 бал)
9.
Створіть зв'язок
між таблицями „Склад" і „Магазин" з встановленим можливим
режимом: Склад/код товару —> магазин/код товару. (1 бал)
10.
Створіть запит: вивести номера магазинів, які отримали товар в листопаді, з вказаною назвою
товару (цукерки, печиво) і його кількість(більше 100) (1 бал)
ІV. Домашнє завдання:
оформити звіт
про роботу
Немає коментарів:
Дописати коментар