Цілі:
ü навчальна:
сформувати уявлення про алгоритми та
виконавців алгоритмів; розглянути алгоритми з повсякденного життя, навчити
виконувати прості алгоритми та складати алгоритми за прикладом; складати план
дій, що приводить до заданої мети;
ü розвивальна:
розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас,
логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
ü виховна:
виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника;
виховувати повагу до думки інших.
Тип уроку:
засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання
та наочність:
комп’ютери, підручник, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний
етап
·
привітання: вправа «Обери
смайлик настрою»
·
перевірка присутніх;
·
перевірка готовності учнів
до уроку.
ІІ.
Актуалізація опорних знань
Повторення:
поняття
про мережу Інтернет
ІІІ.
Мотивація навчальної діяльності
Відгадування
числа
ü Загадайте число.
ü До цього числа додайте 5.
ü Від результату відніміть
3.
ü Здобуте число збільште на
10.
ü Відніміть задумане вами
число.
ü Зменште отримане число в
3 рази.
Число 4
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення
вчителя з елементами демонстрування презентації
1.
План
дій
Люди при підготовці до виконання завдань
складають план дій.
План визначає порядок виконання дій для досягнення певної мети.
Способи
подання плану:
1.
Розповісти усно
2. Подати письмово
3.
Зобразити малюнками
4. Продемонструвати
послідовність дій
Але в кожному випадку важливим є порядок
виконання дій. Якщо в плані переплутали порядок дій, то такий план не приведе
до очікуваного результату.
2.
Поняття алгоритму
Команда — це чіткий і короткий
наказ.
Способи подання команди:
-
словесний,
-
сигнали різного роду
-
жести
Виконавцем команд є той,
хто розуміє і може виконати ці команди. Виконавцями команд можуть бути людина,
тварина, комп’ютер тощо.
Підручник с. 114: розгляньте малюнки.
З’ясуй, який виконавець які команди може виконати.
Система команд виконавця - набір усіх команд, які
розуміє і може виконати виконавець, називають
Гра «Виконай команди»
Алгоритм — це послідовність
команд для виконавця, що визначає, які дії та в якому порядку потрібно зробити
для виконання певного завдання.
Для зручності команди
алгоритму часто нумерують. Кожному алгоритму зазвичай надають назву, яка
пояснює, для чого призначений цей алгоритм.
Алгоритимми в
нашому житті
1.
Aлгоритми вмивання,
снідання, збирання до школи
2.
Приготування на сніданок бутерброду із сиром.
3.
Алгоритми під час навчання.
V. Засвоєння нових знань
1.
Скласти алгоритм висаджування дерева
1. Викопай
лунку такого розміру, щоб у ній розмістилося все коріння саджанця.
2. Розмісти
саджанець вертикально, корінням усередину лунки.
3. Налий
у лунку води.
4. Засип
коріння землею, утрамбуй.
5. Полий
саджанець водою.
2. Скласти алгоритм «Розфарбуй будинок»
3. Задача «Перевізник»
4. Робота в зошиті с.
VІ.
Фізкультхвилинка
VІІ.
Формування вмінь та навичок
Робота
за комп’ютером
1)
Повторення
правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)
Інструктаж
учителя.
3)
Практична
робота за комп’ютерами: вправа «Навантажувач»
Гра «Виконай команди»
Немає коментарів:
Дописати коментар